Oglądaliście kiedykolwiek serial Miodowe Lata? O przygodach motorniczego z Woli i jego kumpla kanalarza? Tak rzeczywiście jest, że na Młynarskiej znajduje się zajezdnia, a Wola stoi tramwajami i.. cmentarzami. O nich później.

W latach 30. XX wieku wytypowano naturalne przedłużenie Grzybowskiej w postaci.. Siedmiogrodzkiej. Dawniej odcinek przy którym stały kamienice oraz szkoła im. Sowińskiego adresowano na Młynarską, dziś pierzeja północna to w całości zajezdnia, południowa: kamienice. Liceum stoi zaś przy Rogalińskiej.

Zespół kamienic, które najlepiej ogląda się spacerując wzdłuż Siedmiogrodzkiej po zmroku (ale jeszcze przed nocą) wybudowano jako zespół mieszkalno edukacyjny dla pracowników tramwajów warszawskich. Dziś kamienice służą tylko lokalowo. Stąd może dziwny układ korytarzy i pomieszczeń. Zupełnie szkolny.

W sierpniu 1944 roku Niemcy zamordowali u stóp kamienic ponad 50 tramwajarzy. Do dziś stoi w tamtym miejscu tablica i krzyż. Okolica jest troszkę tajemnicza, nasycona historią i bardzo urokliwa.

DSC_3039 DSC_3046 DSC_3049 DSC_3060