Kamienica przez sto lat przechodziła z rąk do rąk, by finalnie być miejscem zamieszkania dla swojego właściciela.. oraz nikogo więcej. Zacznijmy od początku Emotikon smile
Kamienicę wybudowano dla rodziny Leona Doleya w 1914 roku. Siedem lat później dom przejęły Zakłady Amunicji POCISK zajmujące również okoliczne kamieniczki przy Mińskiej. W 1941 kamienicę kupiła wraz z lokatorami rodzina obecnego właściciela. To już wtedy w okolicach działy się wydarzenia historyczne. Koniec wojny, wejście Sowietów, gwałty.. o tym starsi ludzie mówią niechętnie, ale wspominają te czasy. Ponure, praskie czasy czerwonego terroru.

Bliżej końca komunizmu Kamionek rozkwitł. Powstało wiele nowych inwestycji w okolicy. Fabryki, zakłady, a w 1996 roku otwarto w bezpośrednim sąsiedztwie Szkołę Wyższą Psychologii Społecznej, która rozsławiła Kamionek na całą Polskę.
Lokatorzy przy Chodakowskiej 22 też się zmieniali. Jeden z nich, Pan Marcin opowiada epizod dokwaterowania ludzi z marginesu społecznego. Po latach mieszkania z lekarzami, prawnikami, malarzem i inną inteligencją klasy średniej jego rodzina dzieliła piętro z bezrobotnymi, którzy wiecznie pili.

Na początku lat dwutysięcznych wykwaterowano wszystkich lokatorów. Na wiele lat kamienica stała pusta. Ostatnio pomieszkuje w niej właściciel.

aaDSC_2202 aaDSC_2227 DSC_2181 DSC_2192 DSC_2214 DSC_2223 DSC_2245 DSC_2258 DSC_2271