Warszawskie Śródmieście kryje wiele tajemnic. Jeżeli ktokolwiek z Was kiedyś pomyślał, że je zna – nic bardziej mylnego Emotikon smile Śródmieście stolicy to kilka epok w jednym miejscu. To setki tysięcy mniejszych historii i kilka historii tego kraju. To podwórza, kamienice, studnie i wreszcie.. ludzie. To wszystko ze sobą współgra. Centrum Warszawy to nie tylko metro i centra handlowe. Warto czasami powłóczyć się piechotą między kamienicami i spróbować wejść na podwórza.

Dzisiejsza kamienica powstała 102 lata temu. Wpisana do rejestru zabytków Poznańska Dodaj medium38 jest prawdziwą perełką na tle innych z tej ulicy. Neobarokowy styl aktualnie widnieje już tylko na wyższej kondygnacji. Niegdyś bardziej strojna i bogatsza, po wojnie ogołocona ze zdobień. Brama i wejście na podwórza są wizytówką całego domu, a i na klatkach schodowych nie brakuje atrakcji. Na przykład szyb windy. Coś niesamowitego.

Co ciekawe, ceramika ścienna w bramie zrobiona jest przez przedsiębiorców J i M Belkes z Elektoralnej 5 i 7. Wykonywali kafle, kafelki, ceramikę domową, piece kaflowe, ceramikę fasadową. Dzisiaj w kilku miejscach w Warszawie można odnaleźć ich prace. Na przykład na Poznańskiej Emotikon smile

* Na Polnej, Siennej i kilku innych kamienicach można również odnaleźć i podziwiać ceramikę JM Belkes.

11 13 14 15 16

12